Březen 2010

Žirafa!!

28. března 2010 v 14:54 | Mikki,ela a Sisí |  Info o zvířatech
Ahojky,takže máme new rubriku a to info o zvířatech.Dneska vám představíme žifafu!!


Úvodem o žirafě


Žirafa je mohutný sudokopytník,v současnosti nejvyšší ze všech suchozemských živočišných druhů. Samci dosahují velikosti od 4,8 až do 5,5 metru a váží až 900 kilogramů.Samice jsou obecně trochu menší a lehčí.V zajetí se dožívá zhruba 25 let.Žije ve skupinách, ale ty nejsou stále.Za život vystřídá větší množství skupin.Ač původem z Afriky je žirafa příbuzná s jelenem či krávou.Nicméně žirafa náleží do vlastní čeledi,kterou sdílí pouze se svým nejbližším příbuzným okapim.

Prostředí a chování

Přirozeným prostředím pro žirafy jsou suché savany a otevřené pláně s řídkým stromovím.Spásá vegetaci ve vyšších polohách než všichni ostatní savci.Díky dlouhému jazyku,šikovné stavbě páteře a ohebným nohám může žirafa dosáhnout na velké množství potravy.Typicky si dlouhým jazykem přitáhne větev a poté oddálí hlavu a tím si shrábne listí hřebenovitými zuby.Konzumace potravy a pití zabere žirafě denně přibližně dvanáct hodin.Žirafy odpočívají,stejně jako většina ostatních sudokopytníků,ve stoje, jen výjimečně spí vsedě s hlavou opřenou o zadek.Spánku žirafa věnuje každý den maximálně 20 minut a to navíc nikdy nespí v kuse.Žirafa se hlasově projevuje funěním, starší zvířata a mláďata bečí.Anatomie

Mezi význačné znaky patří velké oči a uši,chůdovité nohy s velkými chodidly a tenký ocas s oháňkou,která slouží například k odhánění much.Na hlavě má žirafa dva až čtyři růžky (osikony) ,které jsou u samců větší než u samic.Tyto růžky jsou zpočátku chrupavčité,později zkostnantí.Žádné dvě žirafy nemají stejné kresby na srsti.Hojně rozšířený názor,že krční páteř žirafy je složena pouze ze sedmi obratlů,stejně jako u ostatních savců,je chybný.Žirafa má totiž jeden krčí obratel navíc,ovšem jeden hrudní jí vymizel,což zřejmě mnohé badatele zmátlo.Cévní systém umožňuje bránit průtoku krve,aby při sklonění hlavy nedošlo k poškození mozku hydrostatickým tlakem.

Nepřátelé

Přirozeným nepřítelem žiraf jsou lvi, levharti a hyeny.Nicméně žirafy proti nim nejsou úplně bezmocné, jedním mohutným kopem jsou schopny lva na místě zabít.


Rozmnožování

Samice se páří s dominantním samcem v dané lokalitě. Samci o dominantu bojují přetlačováním se krky, někdy dokonce do sebe narážejí hlavami, často proplétají krky. K tomuto boji dochází často mezi mladými samci, připadně při příchodu nového samce do teritoria. Po vyhraném souboji vítěz poníží soka tím, že s ním předstírá páření. Březost u samic trvá 457 dní, po kterých se narodí jedno mládě, jen výjimečně se narodí dvojčata. Obvykle se mláďata rodí v období sucha, těsně po narození váží mládě přibližně 70 kg a měří okolo 2 metrů.


Zdroj Zde.

Více informací Zde.

A nakonec několik obrázků:

asvfrd b
asc
asc

Technománia!!!!!! :-)

24. března 2010 v 16:09 | Sisí |  Sisí-deníček
Picák.Dneska jsme byli se třídou v Technománii,bylo to tam fáááákt mooooocinky žůža.Byla vobr sranda...teda až na to,že jsme museli vyplňovat takový debilní papíry.Jo a dneska jdu já a Mikki (ela bohužel nemůže) na bruslařskej stadion,tak to se mooooooc těším.Mějte se hezky a teď vám pošlu pár fotek z Technománie.Pp.

asc
asc
ASC
AD

Info o Dešťové víle!!

21. března 2010 v 10:58 | ela |  Info o filmech
Tak vám zase posíláme nějaké informace o filmíkách,tentokrát o Dešťové víle.

Živly, které ovládají zemi - vzduch, oheň, země a voda - provádějí "pravidelnou inspekci". Za všechny živly sledujeme Vodu, které lidé říkají Dešťová víla. Jde krajem převlečena za chudou ženu. Pozná, že lidé skutečně začali myslet hlavně na peníze, že se vytrácí láska a dobro. Jsou to jen slova bez ceny.
Zástupcem takových lidí je sedlák Lakota, jehož syn Ondra miluje chudou Květušku. Jejich lásku sedlák nerad vidí. Žádné bohatství ten cit neslibuje.
Lakotovi
Když se živly vrátí před svého "šéfa" slunce, žádají tvrdé potrestání. Slunce váhá, ví, že lidi jsou lidi, jiné nemá, i přes chyby je má rád, ovšem je přehlasován. V poslední chvíli mu pomůže Dešťová víla. Požádá slunce, jestli by nemohla lidi potrestat sama. U ostatních živlů je to přijato s nevolí, bude příliš mírná, ale slunce souhlasí.
"Jaký to bude trest?"
"Vezmu jim déšť," říká Dešťová víla.
Kraj sužuje sucho. Lidé nemají co sklízet, obilí neroste, sena jsou skoro spálena. Jediný, kdo je spokojen, je sedlák. Má pole a louky na mokřinách, kde se ještě stále drží vláha a jeho úroda je dobrá. Ale pochopitelně ví, že voda tam nebude věčně. Proto, když Ondra požádá o ruku Květušky, vychytrale využije situace:
Dešťová víla
"Dostaneš Květušku, když zařídí, aby začalo pršet."
Ve skutečnosti to nemyslí vážně. Nedal by svolení ani kdyby přivolala období dešťů.
Úkol je to nemožný. Nikdo neumí přivolat déšť, nikdo neví, jak to udělat. Sice se říká, že za celé sucho může ta chudá žena, co šla krajem jako žebračka, ale copak se tomu dá věřit, když to tvrdí ponocný, děda pohádka, zapomnětlivý popleta, který má v šosu vždycky jen placatici kořalky?
Opravdu to vypadá celé jako nesmysl, ale Květuška se rozhodne, že půjde za Dešťovou vílou vyprosit déšť. Ondra chce jít s ní, ale sedlák ho nechá uspat opojným lektvarem od kořenářky. Květuška musí jít sama. Ondra se vydává po jejích stopách, až když přestane kouzlo účinkovat, ale jejich cesty se už nesejdou.
Dešťová víla
(Tato fotka focená na Islandu!!!!!!)
Květuška jde, vyptává se, nikdo neví kde víla bydlí. Na konci světa Květuška propadne beznaději. Pláče, slzy tečou. Jak se první slza dotkne země, objeví se z té kapičky vody Dešťová víla. Opravdu, jako by bydlela v každé upřímné slze.
A tak si odvede Květušku do svého " dešťového království", kde se mraky vaří a posílají do světa lidí. Víla slíbí Květušce pomoct, ale jen, když Květuška splní její tři úkoly.
Úkoly to budou těžké, přetěžké a ani po jejich splnění nebude mít Květuška s Ondrou vyhráno. Lakota je nenapravitelný...
Ale nebojte, nakonec dobro a láska zvítězí, jak už to v pohádkách bývá.
Plákát:
Plakát filmu Dešťová víla

U nás má Dešťová víla 98%.

Videjko:

Grrrr...další,ale překrásnej!!

21. března 2010 v 10:44 | Mikki |  ---SB---
Co napsat...je krásnej a strašně moc děkujem. :-))
Jo a za chvíli už konečně přibyde článek,kterej bude bez diplíku.
Tak se těšte.... xD

A dalšíííííí diplíky!!

19. března 2010 v 15:54 | Mikki |  ---SB---
Ano ano,další. xD
Děkujeme Aaaa za krásný diplík.
Také děkujeme Terýýýskovi a Kathusce za překrásný diplík.
asc
asd

asc
asc

Diplík od Multíka48 za SB!!

19. března 2010 v 11:19 | Mikki,ela a Sisí |  ---SB---
Ahojky,posíláme vám diplík,ale jenom rychle z přestávky,je moc hezkej,děkujeme!!Tak pp.
asc

Nej obrázek měsíce duben!!

18. března 2010 v 13:30 | ela
Ahojky.Nejdřív jsem tuto soutěž viděla na blogu www.stable.girls.blog.cz a hned potom i na blogu www.konacky007.blog.cz (jsou to naše SB) No a tak jsem se rozhodla,že to udělám i na našem blogu.Dokonce března piště do komentů,který z obrázků,které vám pošlu se vám líbí nejvíc a celý duben pak bude obrázek vystaven na našem blogu.Stable-girls to udělali na téma KONÍCI VE VODĚ,Koňačky007 to udělali na téma HŘÍBÁTKA a my to uděláme na téma VTIPNÁ ZVÍŘÁTKA!!Tak už klikněte na Celý článek a napište,který obrázek se vám líbí nejvíc!!Vaše ela.

Diplomek pro naše new SB!!

17. března 2010 v 15:16 | ela |  ---SB---
Ano,je to tak,posílám vám diplomek pro naše new SB Multíka48.Doufám,že se líbí.
asc
Tak zase někdy čao!!

Zvířátka v ,,zajetí" zimy!!

16. března 2010 v 17:02 | Mikki |  Zvířátka
Čus,posílám vám několik opravdu krásných obrázků zvířátek v zimě.Už sice chci jaro s létem,ale musím uznat,že tohle je prostě nádhera.No ne??
asc
Wow,nechtěla bych se stát jeho svačinkou.Ostatní obrázky až v Celém článku.

Nic zajímavího.

14. března 2010 v 16:34 | Sisí |  Sisí-deníček
Čauky.Tak dneska píšu poprvé deníček já.Popravdě řečeno,ani newím,co vám sem budu psát.Nic zvláštního,vzrušujícího,zajímavího nebo snad vtipnýho jsem už asi tak půl roku nezažila.Můj život je už půl roku jako v nějaký DOST nudný pohádce.A Mikki s elou po mě vyžadují,abych sem napsala taky já deníček.Ale já prostě nevím o čem bych asi tak měla psát.A když jsem se holek zeptala,nezaujatě pokrčily rameny a řekly: ,,o svém živote." No jo,ale copak já vůbec ňáký život mám??NE!!Psát o tom,že se vzbudím v šest ráno,jedu do školy,tam vyfasuju pětku,po škole mám nějaký kroužek,pak jdu s holkama do kina nebo někam jinam a v noci kolem desátý jsi jdu lehnout nikoho nezajímá.Nebo vás jo??Jasně že ne!No tak o čem mám ksakru psát??Mohla bych vám třeba vyprávět o životě mé nevlastní sestry.To vás ale asi taky nezajímá co??No jo,já bych řekla,že mi už asi nic jiného nezbívá,než abych vám se prostě a jednoduše poslala jedno moje oblíbené video,které mi ukázala moje kámoška.Když mi je smutno,vždycky se na něj kouknu.Je smutné....ale týká se to někoho,na koho by jsme NIKDY neměli zapomenout.NIKDY!!!!!!!!!!!Je to sice bez zvuku,ale moc vás prosím,koukněte se na to video.Kliknětě na odkaz pod článkem a zkoukněte to videíčko na youtube. (tedy v okně které se vám zobrazí po kliknutí na ten odakz) Jestli vám vadí,že je to bez zvuku,tak si k tomu pusťte nějakou písničku,hlavně se na to video koukněte a nezapomeňte.ON si zaslouží náš obdiv a pozornost...


Bleskovka č. 3-víkendová

13. března 2010 v 15:50 | ela |  Bleskovky

Ahůjíček moji milý!!
Debilní pozdrav co?? xD
No já vim no,ale dneska mám tak suprově dobrou náladu,až z toho blbnu. :-)
No nesmějte se.
I když já se taky směju. :-D
Hele tak já vám radši jdu poslat tu bleskajdu na kterou asi podle nadpisu čekáte jo?? :)
Tak se na ní mrkněte v Celém článku a prosím vás vyplntě jí.
Děkuju a teď šupito presto KLIK na Celý článek a neodmlouvat!!
No tak rychle,jak to že to ještě čteš??
Už máš dávno vyplňovat bleskovku!! =)

Vtipy!

11. března 2010 v 21:52 | Mikki,ela a Sisí |  Vtipy
Ahoj všichni. :-) Posíláme vám nějaké vtipy na zasmátí.Snad vás trošku rozveselí.Nás teda rozveselily a to opravdu staršně moooooc. xD

Přijde muž pozdě do práce a šéf se ho ptá, kde byl. "Ale, měl jsem neodkladné rodinné záležitosti," vykládá chlápek. "Právě jsem se stal otcem!" "Tak to vám ovšem blahopřeji! A co máte, kluka, nebo holčičku?" "No, to ještě nevím. To se dozvím až za devět měsíců!"

Víte co je největší ironie? Vyděsit pštrosa na betonu.

Zavřou matematika, fyzika a chemika s jednou konzervou. Po třech týdnech se na ně jdou podívat.
Fyzik: "Spočítal jsem si, pod jakym úhlem musim házet konzervu do rohu cely a když napraskla, dorval jsem ji zuby nehty. Ale žiju!!"
Chemik: "Ze slin, vlasů, špíny na zemi a pavučin jsem si namíchal roztok, který tu konzervu narušil a pak zuby nehty..."
Matematik mrtvý, celé stěny popsané a vpravo dole v rohu "=> konzerva je otevřena."

Vystoupí dvě blondýnky z auta a zabouchnou si vevnitř klíč. Jedna se zkouší dostat dovnitř pilníkem a druhá rukama. Vtom začne hřmít a jedna říká: "Ježiši Jano, začíná pršet a my jsme nezatáhly střechu!"

Prijde Pepicek do skoly a pani ucitelka se ho pta:
"Pepicku jak dela pejsek?"
"haf haf"
"jak dela kocicka?"
"mnau mnau"
"jak dela liska?"
"na techto zakladech muzete stavet"

Tak se mějte hezky. :-D

New info.

5. března 2010 v 15:12 | ela |  ela-deníček
Ahojky všichni.Mám new informace.O kom??No jasně že o mém bráchovi!!Mé tušení se vyplnilo.Můj brácha má holku.Jenže jakou!!!!!Holku,která kouří.Ptáte se,v čem je problém??Problém je v tom,že v naší rodině nikdy nikdo nekouřil a proto se to bráchovi hnusí.Jsme takhle prostě odmalička naučení a kouření pro nás znamená něco jako vražda.Teda když to hodně přeženu.Takže asi proto je brácha tak staršně divný.No,jestli vás zajímá jak to vím,tak se radši ani neptejte.Nejdřív jsem bráchu pět krát sledovala a nakonec jsem mu prohledala celý jeho pokoj.No a tak jsem to zjistila.Ale já jsem si to stejně myslela.Já mám totiž šestý smysl.Už musím končit,protože jsem domluvená s Mikki a Sisí na kino.Tak zdarec,mějte se hezky.

Mažeme si SBénka!

1. března 2010 v 21:03 | Sisí |  ---SB---
Ahoj.Protože nám sem naše SBénka až na Terýýýýska a Kathusku+Angeliku,Kathusku a Elizabeth nepřidávájí žádné komentáře,mažeme si je ze SBének!!Taková SBénka jsou nám na nic.Tak jenom aby jste to věděli.Budeme si hledat jiná a lepší SBénka,tak Pp.